به منظور افزایش حس احترام در روابط میان فردی از اقدامات کوچک شروع نمایید:

1 ـ سر و وضع مناسب داشته باشید.
2 ـ وقت شناس باشید.
3 ـ در گفت‌وگوی با دیگران مستقیم و باوقار باشید‌.
4 ـ در هر نوع گفت‌وگویی خوشرویی خود را حفظ کنید.
5 ـ در هنگام سخن گفتن به چهره دیگران نگاه کنید.
6 ـ به حس همکاری گروهی بها بدهید.
7 ـ برای رفع مشکلات محیط کار و زندگی خود به دنبال راه حل باشید، زیرا بی تفاوتی احساس احترام متقابل را کاهش می دهد.
8 ـ از اشتباهات خود درس گرفته و آنها را آزمونی برای اعمال صحیح در آینده بدانید.
9 ـ گفت‌وگوهای خود اسامی افراد را به خاطر سپرده اما در بیان فقط فامیل آنها را مورد خطاب قرار دهید.
10 ـ آهنگ، لحن و کلام خود را کنترل کرده و مودبانه صحبت کنید. مانند «لطفا تشریف بیاورید اینجا»، «چه کاری از دست من ساخته است»، «لطفا پایین ورقه را امضا کنید»، «از توجه شما سپاسگزاریم».
11 ـ در کلام خود، کلمه «متشکرم» را فراموش نکنید.
12 ـ شخصیت همه افراد را ارزشمند دانید.
13 ـ برای رفع ناراحتی های میان فردی سعی کنید گاهی ‌خود را جای طرف مقابل بگذارید.
14 ـ به حرف‌های دیگران به دقت گوش داده و در زمان صحبت آنها، کلامشان را قطع نکنید.
15 ـ به دیگران با کلماتی مانند «خواهش می کنم ادامه دهید»، «علاقه‌مندم که بیشتر بدانم» و . دلگرمی بدهید.
16 ـ سخنان گوینده را خلاصه و جمع بندی نموده و به نکات مهم اشاره کنید.
17 ـ در برابر اعتراض دیگران، جزئیات بیشتری را خواسته و چنانچه اشتباهی مرتکب شده اید آن را پذیرفته و بیهوده از فرد یا افراد دیگر بدگویی نکنید.
18 ـ در صورتی که مجبور هستید پاسخ منفی بدهید، دلایل این کار را بیان کنید.
19 ـ با افراد معترض جر و بحث نکنید، بلکه بگذارید آرام شده و آنگاه بگویید: «می دانم ناراحت هستید» و نشان دهید ‌آنها را درک کرده و در صورتی که امکان حل مشکل از طریق دیگران وجود داشت طلب کمک کنید.
20 ـ کارها و فعالیت‌هایی را که قادرید انجام دهید، با خوشرویی بپذیرید.

منبع:tabnakbato.ir

پرسش مهر 18 دیگران ,افراد ,نکنید ,احترام ,میان فردی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

شربیان goingto Shop همه چیر دانلود آهنگ جدید با لینک مستقیم هنرهای من خرید و فروش سیگار الکتریکی